Представлена література сторонніх авторів виставлена на даному ресурсі виключно в навчальних цілях. Ми не претендуємо на авторство і не займаємося комерційною діяльністю без згоди на те авторів.
Американські вчені продемонстрували новий спосіб дистиляції спирту – за допомогою світла. Він вимагає менше енергії, ніж дистиляція
Наомі Хелас (Naomi Halas) і її колеги з Університету Райса додали в суміш води і етилового спирту наночастинки з золота та оксиду кремнію, після чого зверху направили на суспензію промінь лазера. Коли світло потрапляє на наночастинку, вона одночасно поглинає фотони (і нагрівається) і розсіює їх — фотони поглинають сусідні наночастинки, що піднімає і їх температуру. У результаті світло « ловиться » біля поверхні розчину, викликаючи нагрів і виштовхуючи самий летючий компонент суміші (етиловий спирт).
«Останні десять тисяч років люди нагрівали воду неправильно — з дна. Ми робимо це зверху: новий спосіб є більш енергоефективним, так як не вимагає нагрівати весь обсяг рідини & raquo;, — відзначає Хелас.
Оптична дистиляція спирту дозволяє обійти класичну проблему звичайної дистиляції: освіта азеотропної суміші, яка обмежує максимальну концентрацію алкоголю 95 відсотками.
Локалізований нагрів суміші з наночастинками якимось чином порушує утворення водневих зв'язків в суміші саме етилового спирту і води (що і дає високу міцність спирту). При експерименті з пропиловим спиртом (у суміші з водою він дає менше водневих зв'язків) оптична дистиляція дала такий же результат, як і термічна.